Tlf: 81714040Hverdage 11.00 - 13.00 - info@stardancestudio.dk

 Program 

Niveau 1= Begyndere / Letøvede
Niveau 2= Øvede / Rutine
Niveau 3= Elite 
  Dansestudie 1+2= Lyngby private skole (LPS)
Lyngby hovedgade 56 indg. Via Kastanievej
Dansestudie 3 = Cykelhuset (CYK)
Cykelhuset Carlshøjvej 6 2C 2800 Kgs. Lyngby
  TILMELD Dag Hold Tidspunkter Stilart Niveau Alder Instruktør Sal  
 TILMELD
 :-:  DIAMANTKORT Alle AlleDans på 6-10 hold Alle  
  TILMELD
:-: GULDKORT Alle Alle Dans på 5 hold Alle  
  TILMELD
alle :-:  Prøvetime Alle Alle Prøvetime Alle___  
  TILMELD Mandag 111 16 :45-17:30 Disco 1+2 6-8 år Jeanne Junker Jørgensen 1  
  TILMELD Mandag 112 17 :30-18:15 Disco formation 3 Børn                                                      Jeanne Junker Jørgensen 1  
  TILMELD Mandag 113 18 :15-19:00 Disco Solo/Duo Træning
1-3 Alle Caroline Wøldike Jørgensen 1  
  TILMELD Mandag 114 19 :00-19:45 Disco3 11-14 år                                                      Caroline Wøldike Jørgensen
1  
  TILMELD Mandag 115 19 :45-20:30                                                      Pop/Commercial
2+3 14+ Caroline Wøldike Jørgensen
1  
  TILMELD Mandag 130 16 :30-17:15                                                     
Fortnite/HipHop
KUN DRENGE
1+2 5-8 år Michael Juel Larsen 3  
 TILMELD Mandag135 17 :15-18.15 Yin Yoga Voksne Luise Lyngmark  
  TILMELD Tirsdag 210 16 :30-17:00 Showjazz  1 6-8 år Jeanne Junker Jørgensen 1  
  TILMELD Tirsdag 211 17 :00-17:45 Disco 2+3 9-11 år Jeanne Junker Jørgensen 1  
  TILMELD Tirsdag 212 17 :45-18:30                                                      Springteknik 1-3 10+                                                     
Tomas Henriksen
Jeanne Junker Jørgensen 
1  
  TILMELD Tirsdag 213 18 :30-19:15                                                      Girlstyle 2+3 11-14 år Freja Jørgensen
Frederikke Olsen
1  
  TILMELD Tirsdag 214 19 :15-20:00 Girlstyle
2+3 14+ Freja Jørgensen
Frederikke Olsen
1  
  TILMELD Tirsdag 215 20 :00-20:45                                                      Moderne/Contemporary 2+3 14+ Freja Jørgensen
Frederikke Olsen                                                     
1  
 
Tirsdag 216 20 :45-21:45 MASTERCLASS



1  
  TILMELD Tirsdag 231 16 :45-17:15 MGP/Micro Stars  1 3-4 år Emilia Lundquist 3  
 TILMELDTirsdag 233 17 :15-18:00 Hip Hop 10-13 år Michael Juel Larsen  
  TILMELD Tirsdag 235 18 :00-18:45 Funky HipHop +30 1+2 30+ Hannah Jeppesen 3  
  TILMELD Onsdag 310 16 :00-16:45 Disco 2+3 8-10 År Jeanne Junker Jørgensen 1  
  TILMELD  Onsdag 311 16 :45-17:15 MGP / Micro Stars 1 3-5 År Jeanne Junker Jørgensen 1  
 TILMELD Onsdag 312 17 :15-17.45 Disco/Jazz Mini Stars 4-6 år Jeanne Junker Jørgensen  
  TILMELD Onsdag 313 17 :45-18:30 Produktion Show
3 JuniorJeanne Junker Jørgensen
Caroline Wøldike Jørgensen
 
1  
  TILMELD Onsdag 314 18 :30-19:15 Produktion Show
3 Voksne Jeanne Junker Jørgensen
Caroline Wøldike Jørgensen
1  
  TILMELD Onsdag 315 19 :15-20:00 Disco 3 15+

Caroline Wøldike Jørgensen
 
1  
  TILMELD Onsdag 316 20 :00-20:45                                                      Hit Fit Dance 1+2 Voksne
Jeanne Junker Jørgensen 
1  
  TILMELD Onsdag 330 16 :30-17:15 Hip Hop/Streetjazz 1+2 10-14 år Kathrine Bell 3  
 TILMELD Onsdag333 17 :15-18:15Disco 8-12 årKathrine Bell  
  TILMELD Torsdag 410 16 :00-16:30 Disco/Jazz Mini Stars 1 5-6 År Jeanne Junker Jørgensen 1  
  TILMELD Torsdag 411 16 :30-17:15 Showdance 2 7-10 År Jeanne Junker Jørgensen 1  
  TILMELD Torsdag 413 18 :00-18:45 Moderne/Contemporary 2 11-14 år Annika Spanggaard 1  
  TILMELD Torsdag 414 18:45-19:30 Showdance 2 14+
Annika Spanggaard
1  
 TILMELD Torsdag 430 17 :15-18:00 Girlstyle10 - 13 år  Freja Jørgensen1