Tlf: 81714040Hverdage 11.00 - 13.00 - info@stardancestudio.dk

 Program

Niveau 1= Begyndere / Letøvede
Niveau 2= Øvede / Rutine
Niveau 3= Elite 
  Dansestudie 1+2= Lyngby private skole (LPS)
Lyngby hovedgade 56 indg. Via Kastanievej
Dansestudie 3 = Cykelhuset (CYK)
Cykelhuset Carlshøjvej 6 2C 2800 Kgs. Lyngby
Dag Hold Tidspunkter Stilart Niveau Alder Instruktør Sal  
Tilmeld 380 :-: GULDKORT Alle Alle Dans på 5 hold Alle  
Tilmeld 423 :-: SØLVKORT Alle Alle Dans på 4 hold Alle_  
Tilmeld 504 :-: BRONZEKORT Alle Alle Dans på 3 hold Alle__  
Tilmeld 662 :-: DIAMANTKORT Alle Alle Dans fra 6 til 10 hold Alle___  
Tilmeld 579 alle :-: Gratis Prøvetime Alle Alle Prøvetime Alle___  

Mandag

Tilmeld 634 Mandag 110 16 :30-17:00 Disco 1+2 6-8 år Jeanne Junker Jørgensen 1  
Tilmeld 635 Mandag 111 17 :00-18:00 Discoformation Børn 3 Børn Jeanne Junker Jørgensen 1  
Tilmeld 636 Mandag 112 18 :00-18:45 Disco 2+3 11-14 år Caroline Wøldike Jørgensen 1  
Tilmeld 637 Mandag 113 18 :45-19:30 Disco 3 16+ Caroline Wøldike Jørgensen 1  
Tilmeld 638 Mandag 114 19 :30-20:15 Girlstyle 2+3 12-15 år Freja Jørgensen 1  
Tilmeld 639 Mandag 115 17 :30-18:15 Girlstyle 3 16+ Freja Jørgensen 3  
Tilmeld 622 Mandag 129 16 :00-16:45 Disco 1 9-13 år Caroline Wøldike Jørgensen 3  
Tilmeld 623 Mandag 130 16 :45-17:30 Hip Hop 3 14+ år Emilie Rytter Rasmussen 3  

Tirsdag

Tilmeld 664 Tirsdag 208 16 :30-17:00 HipHop/Fortnite 1 11-13 år Jeanne Junker Jørgensen 1  
Tilmeld 641 Tirsdag 211 17 :00-17:45 Disco 3 8-10 år Jeanne Junker Jørgensen 1  
Tilmeld 642 Tirsdag 212 17 :45-18:30 Disco 3 10-13 år Caroline Wøldike Jørgensen 1  
Tilmeld Tirsdag 213 18 :30-19:15 Springteknik 2+3 10+ Caroline Wøldike Jørgensen
Jeanne Junker Jørgensen
Lasse Funch Nielsen
Frederikke Munch Jacobsen
1  
Tilmeld 643 Tirsdag 18 :30-19:15 Springteknik 2+3 10+ Jeanne Junker Jørgensen 1  
Tilmeld 643 Tirsdag 18 :30-19:15 Springteknik 2+3 10+ Lasse Funch Nielsen 1  
Tilmeld 643 Tirsdag 18 :30-19:15 Springteknik 2+3 10+ Frederikke Munch Jacobsen 1  
Tilmeld 644 Tirsdag 214 19 :15-20:00 The X-Team 3 14+ Caroline Wøldike Jørgensen 1  
Tilmeld 645 Tirsdag 215 20 :00-20:45 Pop/Commercial 2+3 13+ Caroline Wøldike Jørgensen 1  
Tilmeld 628 Tirsdag 232 17 :30-18:00 Mini Disco 1 3-6 År Isabella Duran Pfeiffer 3  
Tilmeld 629 Tirsdag 233 18 :00-18:45 Funky HipHop +30 1+2 30+ Hannah Jeppesen 3  

Onsdag

Tilmeld 646 Onsdag 310 16 :15-17:00 Disco 2+3 7-9 År Jeanne Junker Jørgensen 1  
Tilmeld 647 Onsdag 311 17 :00-17:30 MGP / Ramasjang 1 3-5 År Jeanne Junker Jørgensen 1  
Tilmeld 648 Onsdag 312 17 :30-18:00 HipHop/Fortnite 1+2 5-7 år Michael Juhl Larsen 1  
Tilmeld 649 Onsdag 313 18 :00-18:45 Hip Hop 2 10-13 år Michael Juhl Larsen 1  
Tilmeld 650 Onsdag 314 18 :45-19:30 Disco Solo/Duo Træning (nat) Alle Alle Jeanne Junker Jørgensen
Caroline Wøldike Jørgensen
1  
Tilmeld 650 Onsdag 18 :45-19:30 Disco Solo/Duo Træning (nat) Alle Alle Caroline Wøldike Jørgensen 1  
Tilmeld 651 Onsdag 315 19 :30-20:15 Hit Fit Dance (HFD) 1 Voksne Jeanne Junker Jørgensen 1  
Tilmeld 652 Onsdag 316 20 :15-21:15 Jazz / Contemporary 2+3 14+ Amalie Jasim 1  
Tilmeld 630 Onsdag 330 16 :00-16:45 Streetjazz 1+2 10-14 år Kathrine Bell 3  
Tilmeld 631 Onsdag 331 16 :45-17:30 Hip Hop 2+3 13-15 år Kathrine Bell 3  
Tilmeld 633 Onsdag 333 17 :30-18:15 HipHop/Fortnite 1 8-10 år Kathrine Bell 3  

Torsdag

Tilmeld 653 Torsdag 410 16 :00-16:30 Mini Disco 1 5-6 År Jeanne Junker Jørgensen 1  
Tilmeld 654 Torsdag 411 16 :30-17:00 Showdance 1 7-9 År Jeanne Junker Jørgensen 1  
Tilmeld 655 Torsdag 412 17 :00-17:45 Mini Performance 3 10-13 år Jeanne Junker Jørgensen 1  
Tilmeld 656 Torsdag 413 17 :45-18:30 Showdance 2+3 14+ Kathrine Koch 1  
Tilmeld 657 Torsdag 414 18:30-19:15 Smidighed & Styrke Alle Alle Caroline Wøldike Jørgensen 1